WordPad Windows 10’da İsteğe Bağlı Özellik Kapsamına Alındı


0

Paint’i Windows 10’dan kaldıracağını ve artık destek vermeyeceğini açıklamasının ardından Microsoft, oldukça büyük tepkilere maruz kalmıştı ancak adeta bir kült olmuş resim uygulaması Paint, nostalji tutkunları tarafından yaşatılmaya devam edecek gibi duruyor. Microsoft, aldığı tepkilerin ardından Paint’i işletim sisteminden kaldırma planını rafa kaldırmış ve Paint’i Windows 10 için isteğe bağlı özellik kapsamına almıştı.  

Dev şirket, 10 Mayıs 2019 güncellemesiyle beraber Paint’i tekrar işletim sistemine dâhil etme sözünü yerine getirirken kullanıcıların yine sıklıkla kullandığı Windows’un yine klasikleşmiş uygulamalarından birisi olan WordPad’i de Paint gibi isteğe bağlı özellik kapsamına aldı.

Windows + R

Windows 10 için yapılan 20H1 güncellemesinin en son önizlemesi 18963, hem WordPad hem de klasik Paint uygulamasının artık Windows 10 için isteğe bağlı uygulamalar listesinde bulunduğunu bizlere gösteriyor. Bu değişiklikle beraber WordPad ve Paint, Windows Media Player ve Internet Explorer gibi eski kült hâline gelmiş Windows uygulamaları arasına girmiş bulunuyor.

“WordPad’i sisteminizden kaldırıp daha sonra tekrar yükleyebilirsiniz”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir