Yazılımcı olmak isteyenlere

Yazılımcı olmayı istemek için pek çok neden saymak mümkün. Bunların başında elbette günümüz dünyasında yazılımın çok para kazandırma potansiyeline sahip olması geliyor.


Yazılım Temsili

Yazılımcı Olmayı İstemek

Yazılımcı olmayı istemek için pek çok neden saymak mümkün. Bunların başında elbette günümüz dünyasında yazılımın çok para kazandırma potansiyeline sahip olması geliyor. Bunun yanı sıra evde, sadece bir bilgisayar ile bu işi öğrenmek ve para kazanmakta yazılımın cazibesini arttırıyor. Fakat TeknoLee.com ‘da onlarca konuda değindiğim üzere, davulun sesi genelde uzaktan hoş gelir, hatta inceden oynama isteği uyandırır. O davul dibinizde çaldığında kulaklarınızı tıkama hatta oradan uzaklaşma isteği duyabilirsiniz. İşte yazılımda buna benzer.

Zira yine pek çok konuda değindiğim üzere, yazılım öğrenmek ve sonrasında yazılımla alakalı bir işte çalışmak çok ciddi çaba gerektirir. Birkaç ayda grafik tasarımcı, SEO ya da sosyal medya uzmanı olmanı imkanınız varken, birkaç ayda yazılım alanında nitelikli biri olamazsınız.

Tüm bunların yanı sıra, mevcut mesleğin zor olduğunu düşünüp, daha kolay bir iş arayışı içerisine girip, sırf bilgisayar başında bütün gün oturuyor olunması nedeniyle yazılımın tercih edilmesi de son derece yanlıştır. Zira yazılımda her ne kadar fiziksel bir çaba harcanmasa da, zihinsel çaba, fiziksel çabadan çok daha fazla yorgunluğa neden olabilir.

Her seferinde bunları söyleme nedenim, yazılımın sadece iyi taraflarına odaklanılarak değil, her yönüyle bilgi sahibi olunarak yazılımcı olmayı istemek konusunda karar verilmesidir. Yoksa gönül ister ki herkes yazılımcı olsun. Ülkemizde yazılım alanında dünya çapında işler yapılsın. Bu sayede lider ülkeler arasında yer alalım. Fakat ne yazık ki, yazılıma merak salan pek çok kişi yazılımın sadece kaymağını düşünerek bu işe heves ediyor ve kısa sürede hayalleri suya düşüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir