Twitter’dan İtiraf !


Merhaba Teknolee.com okuyucuları ! Bugün sizler için Sosyal medya devlerinden biri olan Twitter’ın kullanıcı gizlilik politikası ile ilgili çıkan dedikodulara göz attık.

Popüler mikro blog sitesi kullanıcıların Twitter’ın kişiselleştirilmiş reklam algoritmasında bir hata olduğunu gizliliğin ihlal etmiş olabileceğini bildirdi.

300 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan popüler sosyal medya platformu kullanıcı gizliliği ihlali ile gündemde. Mikro blog uygulamasının ayarlarında yaşanan bir sorun nedeniyle, kullanıcılar onay vermese bile verilerinin kişiselleştirilmiş reklamlar için kullanıldığı tespit edildi.

Hata nedeniyle kullanıcılar ayarlar bölümünden gerekli ayarlamaları yapmış olsalar bile verileri reklam verenler ile paylaşıldığı bildirildi. Twitter’dan yapılan resmi açıklamada ortaya çıkan hata ile ilgili platform şu açıklamayı gerçekleştirdi.

“Twitter’a güvendiniz ancak biz bu konuda başarısız olduk. Bu hatadan ötürü üzgünüz ve bir daha benzer bir hatanın yaşanmaması için adımlar atıyoruz.” Diyerek bilgi paylaştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir