Haber

Yeni Huawei dizüstü bilgisayarlar Linux ile satılacak

4 Eylül 2019 tarihinde Honor MagicBook Pro için bir lansman düzenleyen Huawei, MateBook marka dizüstü bilgisayarları adına bir duyuru yaptı. Yeni nesil Matebook bilgisayarlar, şirketin yaptığı duyuruya göre, Deepin Linux sistemini kullanacaklar.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha Süper Üzüldüm Kızdım
21

4 Eylül 2019 tarihinde Honor MagicBook Pro için bir lansman düzenleyen Huawei, MateBook marka dizüstü bilgisayarları adına bir duyuru yaptı. Yeni nesil Matebook bilgisayarlar, şirketin yaptığı duyuruya göre, Deepin Linux sistemini kullanacaklar.

Akıllı telefonları aracılığıyla başarısını bütün ülkelere ispatlamış olan Huawei, bu stratejisinden oldukça umutlu. Firmanın CEO’su Ren Zhengfei, ilk etapta, kullanıcıların Windows 10’dan Linux’a geçmelerini istiyor. Zira Huawei için asıl mesele, müşterilerin henüz gelişim aşamasında olan ve Linux’a benzeyen HarmonyOS / Hongmeng OS sistemlerine alışabilmesi. Zhengfei, ticari başarının altın ve olmazsa olmaz bir kural olduğunu söyledi.

Huawei Linux Ara Yüzü

Şu aşamada henüz başka bir resmi açıklama bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde, Huawei cephesinden fiyat konusunda bir açıklama bekleniyor? Son olarak, Deepin altyapılı Huawei dizüstü bilgisayarlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

Sayın Teknolee Okuyucuları Yazımızın sonuna gelirken hatırlatmak isterimki “Ağustos Ayının En İyi 10 Android Telefonu ” Okumanızı Tavsiye Ederiz.

https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/yeni-huawei-dizustu-bilgisayarlar-linux-kullanacak/
Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha Süper Üzüldüm Kızdım
21


1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Saldırıda kripto paralar da etkilendi - TeknoLee

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar