Bir Yapay Zeka Fotoğrafınızda Nasıl Biri Oldugunuzu Yorumluyor

Modern yapay zekâ, çoğunlukla sofistike olması, ancak çoğunlukla doomer terimleriyle övülüyor. Spektrumun kıyametin ucundaysanız, Yapay Zeka devrimi milyonlarca işi otomatik hale getirecek, gerçeklik ve yapaylık arasındaki engelleri ortadan kaldıracak ve sonunda insanlığı yok olma eşiğine zorlayacak.


Modern yapay zekâ, çoğunlukla sofistike olması, ancak çoğunlukla doomer terimleriyle övülüyor. Spektrumun kıyametin ucundaysanız, Yapay Zeka devrimi milyonlarca işi otomatik hale getirecek, gerçeklik ve yapaylık arasındaki engelleri ortadan kaldıracak ve sonunda insanlığı yok olma eşiğine zorlayacak. Yol boyunca belki robot uşaklar bulabiliriz, belki embriyonik kapsüllere doldurulduk ve enerji harcadık. Kim bilir.

Ancak, şu anda çoğu Yapay Zeka ‘nın çok aptalca olduğunu ve yalnızca eski bir Çin masa oyunu oynamak ya da metni bir dile çevirmek gibi temel yazılımlarının özel olarak eğitildiği dar, niş alanlarda faydalı olduğunu unutmak kolaydır. Standart tanıma botunuzdan, bir fotoğrafı yalnızca edindiği bilgileri kullanarak analiz etmek ve etiketlemek gibi bir şey yapmasını isteyin; ayrıca komik saçma sonuçlar elde edersiniz.

Görüntü tanıma sistemlerinin tarihine ilişkin devam eden bir sanat sergisinin bir parçası olarak yapılmış şık bir web aracı olan ImageNet Ruleti’nin ardındaki eğlence bu.

“Bu sergiyi iki yıl önce kavramsallaştırmaya başladığımızda, bilgisayar vizyonu ve Yapay Zeka sistemlerinde insanları“ tanımak ”için kullanılan görüntülerin tarihi hakkında bir hikaye anlatmak istedik.

Yapay Zeka‘nın hiper, pazarlama versiyonu ya da distopya robotu geleceklerinin masallarıyla ilgilenmiyorduk, ”dedi Crawford, Eğitim İnsanlarının yer aldığı Milan’daki Fondazione Prada müzesine. “ Yapay Zeka ‘nın önceliği ile ilgilenmek ve bu gündelik görüntüleri hızla gelişen bir mekanik görsel kültürün bir parçası olarak ciddiye almak istedik.

Bu, kara kutuları açmamızı ve bu “görme motorlarının şu anda nasıl çalıştığını” incelememizi gerektiriyordu.

Yapay Zeka Yüz Tanıma

Tam Olarak Doğru Tespitler Yapamayabiliyor

“Ben sigara bile içmiyorum! Ama nedense, ImageNet Ruleti benim yaptığımı düşünüyor. Ayrıca, bir uçakta bulunduğuma inanıyor gibi görünüyor, açık olmasına rağmen, açık ofis düzenleri, havada onbinlerce fit asılı duran dar metal borulardan biraz daha az boğuluyor.”

Benzer Makaleler  Minecraft, Nvidia RTX ekran kartları için rtx özelliğine sahip olacak

Yazımızın Sonuna Gelirken Eğer Google pixel 4 XL hakkında yazdığım sızan bilgileri merak edıyorsanız bu makalemi okuyabilirsiniz.

https://www.theverge.com/tldr/2019/9/16/20869538/imagenet-roulette-ai-classifier-web-tool-object-image-recognition

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir