Apple ile Google Arasındaki kargaşa 2019

Apple, Google’ın büyük bir iPhone güvenlik açığı keşfetmesine, "yanlış izlenimler yaratma" iddiasıyla suçlayan kıllı bir ifadeyle yanıt verdi. ortalık ise karışmaya devam etti


Apple ile Google arasındaki kargaşa hakkında herşeyi anlatmak için elimden geleni yapacağım kaynak olarak bu siteyi kullanmış bulunmaktayım.

Apple, Google’ın büyük bir iPhone güvenlik açığı keşfetmesine, “yanlış izlenimler yaratma” iddiasıyla suçlayan kıllı bir ifadeyle yanıt verdi. Öncelikle, Apple’ın neyi onayladığı hakkında konuşalım. Google, başlangıçta iOS istismarları hakkında ayrıntılı bilgi yayınladığında, özellikle neden yaratıldıklarını veya kimleri hedef aldıklarını açıkça belirtmedi.

Google’ın açıklamasının ardından TechCrunch, istismarların, Çin’in azınlık Uygur nüfusunu hedef alan devlet destekli bir saldırının parçası olduğunu bildirdi. (Saldırganların aynı zamanda Android ve Windows cihazlarını da hedef aldığı bildirildi.) Çin’in Çin’deki Uygur azınlığa işkence, ihanet ve gözetim altında zulmettiği bildirildi; Reuters ve CNN, Çin’in Asya’daki Uygurları izlemek için telekomünikasyon hacklemeye çalıştığını bildirdi. Bu nedenle, Google’ın açıkladığı gibi iOS istismarlarının potansiyel kaynağı ve amacı ile ilgili çok fazla belirsiz bağlam var.

apple ve google
Apple Ve google

Apple, iOS uygulamalarının gerçekten Uygurları hedef aldığını doğruladı; Apple,”Uygur topluluğuyla ilgili içeriğe odaklanan bir düzineden daha az web sitesini etkilediklerini” söylüyor. Ancak Apple’ın çerçevesi, bu topluluğa yönelik istismarın bağlamını ve olası sonuçlarını Google’ın blog yayınındaki tahriş ve lehine sonuçlandırıyor.

Apple, Google’ın yapmadığı Uygur topluluğunu hedef alan istismarın ifşa edildiğini ve onaylandığını doğruladı. Şimdi ise google ile Apple arasındaki tartışmaya bakalım daha iyi anlıyacaksınız.

Apple:

Saldırı; açıklandığı gibi geniş bir iPhone tabanlı cep telefonu kullanımını değil, Uygur topluluğuyla ilgili içeriğe odaklanan bir düzineden daha az web sitesini etkiledi.

Google:

Bu yılın başlarında Google’ın Tehdit Analizi Grubu (TAG) küçük bir saldırıya uğramış web sitesi koleksiyonu keşfetti. iPhone 1 gününü bile kullanmayarak ziyaretçilerine yönelik ayrım gözetmeyen saldırılarında “sulama deliği” tekniği kullanılıyordu.

Burada Apple, Google’ın kendi orijinal iddiasını yinelemekte, ancak bunu daha sonra Google’ın “kitlesel” olduğu saldırısı hakkında yazdığı bir çizgiye bağlayarak çevirmektedir. ancak Google kesinlikle saldırının vektörü hakkında bilgi vermedi. Apple ile Google Arasındaki kargaşa şöyle devam etmekte;

Benzer Makaleler  Samsung ve Apple telefonlar izin verilenden daha fazla radyasyon yayıyor !

Apple:

Google’ın, iOS yamalarının yayınlanmasından altı ay sonra yayınlanan gönderisi, tüm iPhone kullanıcılarının cihazlarının tehlikeye atılmasından korktuğunu, “insanların özel faaliyetlerini gerçek zamanlı olarak izlemek” için yanlış bir “kitlesel sömürü” izlenimini yaratıyor.

Google:

Gerçek kullanıcılar, bu cihazların güvenliğinin kamuoyu algısına dayanarak risk kararları alır. Gerçek şu ki, güvenlik önlemleri, hedef almanız durumunda saldırı riskini asla ortadan kaldırmayacak. Hedef almak, belli bir coğrafi bölgede doğmak veya belirli bir etnik grubun parçası olmak anlamına gelebilir. Kullanıcıların yapabileceği tek şey, kitlesel sömürünün hala var olduğu ve buna göre davrandığı gerçeğinin bilincindedir.
[…]
Bu istismarların 1 milyon dolara mı, 2 milyon dolara mı yoksa 20 milyon dolara mı mal olduğu hakkında bir tartışmaya girmeyeceğim. Bunun yerine, tüm insanların özel aktivitelerini gerçek zamanlı olarak hedefleme ve izleme kabiliyeti için tüm bu fiyat etiketlerinin düşük görünmesini önereceğim.

Apple, Google’ın alıntılarını burada tamamen kapsam dışına çıkardı. Google, risk algısı ve aslında tartışmaya açık olmayan bilgi işlemin doğasında olan güvenlik açığı hakkında konuşuyor. Ayrıca belirli bir topluluğun kitlesel hedeflemesinden de bahsediyor; Bugün öğrendiğimiz gibi, bu topluluk Çin’de aktif olarak zulmedilen dini bir azınlık olarak karşımıza çıkıyor. Apple’ın, saldırının önemini göz ardı ederek ve Google’ın “tüm iPhone kullanıcıları” hakkındaki endişelerini ön plana çıkararak onları marjinalleştirmesi garip.

Google:

Hedef ayrımcılığı yoktu; Sadece saldırıya uğramış siteyi ziyaret etmek, istismar sunucusunun cihazınıza saldırması için yeterliydi ve eğer başarılı olursa bir izleme implantı takın. Bu sitelerin haftada binlerce ziyaretçi aldığını tahmin ediyoruz.

Apple:

Saldırının ölçeğinden bağımsız olarak, tüm kullanıcıların emniyetini ve güvenliğini son derece ciddiye alıyoruz.

Apple burada ne olursa olsun kazanamadı. Bize saldırının gerçek ölçeği hakkında hiçbir fikir vermedi. Google’ın haftada binlerce ziyaretçinin etkilenebileceği tahminine bile yanıt vermiyor. Apple’ın bu sömürünün yalnızca iki ay boyunca faaliyete geçtiğini söylesek bile, şu anda baskıcı bir hükümet tarafından hedeflenen savunmasız bir popülasyonun üyesi olan potansiyel olarak onbinlerce (veya daha fazla) istekli mağdurun. Tüm kullanıcıların güvenliğini ve güvenliğini çok ciddiye almayı ve istismarları keşfeden Google araştırmacılarına değil, saldırı altındaki kullanıcılara odaklanmayı sürdürür diye çevirdim. umarım yeterli bir şekılde Apple ile Google Arasındaki kargaşa hakkında açıklamayı yeterince açıklamışımdır, kendimce gereksiz olan yerleri kestim özet olarak geçmeye çalıştım Yapay zeka hakkında bilgi edinmek isterseniz bu makaleyi okuyabilirsiniz teşekkürler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Aydın Safi
Asıl meslegi yazılımcı 2015-2017 senelerinde silikon vadisinde çalışma şansı olmuştur. 2018'de kurdugu bazı siteleri kapatarak Teknolee hizmet vermektedir.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir