Facebook, video çekme algoritmalarını eğitmek için bodycam çekimlerini kullanacak

Facebook, otomatik içerik denetleme araçlarını eğitmek için gerekli görüntüleri elde etmek amacıyla İngiltere'deki kanun uygulayıcılarla ortaklık kurdu.


Facebook, otomatik içerik denetleme araçlarını eğitmek için gerekli görüntüleri elde etmek amacıyla İngiltere’deki kanun uygulayıcılarla ortaklık kurdu.

Sayın. TeknoLee Takipçileri Yeni Yazıya Hoş Geldiniz.

Ekim’den itibaren İngiltere’nin Metropolitan Polis Teşkilatı, Facebook’un video tanıma AI’sını eğitmek için kullanacağı ateşli silahlar eğitimi alıştırmaları sırasında çekilen bodycam görüntüleri sağlayacaktır. Amaç, bir saldırı görüntüsünü otomatik olarak tanımlamak, kaldırmak ve polise bildirmektir. Financial Times’a göre, Facebook şu anda ABD’deki kanun uygulayıcı kurumlarla benzer ortaklıklar araştırıyor.

Yeni girişim, Facebook’un kitlesel bir çekimin platformunda canlı yayınlanmasını önleyememesiyle ortaya çıkıyor. Facebook, Christchurch çekiminin canlı yayını sırasında 200 kez ve kaldırılmadan önce toplam 4.000 kez görüntülendiğini söyledi. Olayı izleyen 24 saat içinde Facebook, saldırının 1.5 milyon videosunu platformundan çıkardığını söyledi. Bunlardan 1,2 milyonu “yükleme sırasında” engellendi, yani 300.000 kişi Facebook’un otomatik sistemlerine girdi.

“Makine öğrenim teknolojimizi etkin bir şekilde eğitmek için ilk kişi şiddet olaylarının görüntülerini gösteren yeterli içeriğe sahip değildik”

Facebook bir basın bülteninde, “Christchurch’e yapılan saldırı videosu, otomatik algılama sistemlerimizi sorgulamadı çünkü makine öğrenim teknolojimizi etkin bir şekilde eğitmek için ilk şiddet olaylarının görüntülerini gösteren yeterli içeriğe sahip değildik” dedi. Kolluk kuvvetlerinden daha fazla görüntü alınması, bu oyun sistemlerini iyileştirmeli, diyor, video oyunları veya yanlış algılanan videolardan gelen görüntüleri kesmenin yanı sıra.

Büyükşehir Polisinin görüntüleri arasında kara, toplu taşıma ve suya dayanan yerler arasında terör olaylarının ve rehin alma durumlarının tatbikatları yer alacak. The Guardian, görüntülerin Facebook’un Instagram’daki algılama sistemlerini de iyileştireceğini söyledi. Çekimleri Facebook ile paylaşmanın yanı sıra, Metropolitan Police, diğer teknoloji firmalarıyla paylaşmak için çekimleri İngiltere’nin İçişleri Bakanlığı’na da iletecek. Financial Times, Facebook’un bu çekim için polise para vermeyeceğini, ancak kameraları ücretsiz olarak sağlayacağını bildiriyor.

Benzer Makaleler  Facebook'un Yapay Zekası üniversite matematik problemlerini çözebiliyor

Bu, Facebook’un çekim sonrasında yaptığı tek değişiklik değil. Mayıs ayına kadar şirket, platformun topluluk standartlarını ihlal ettikten sonra kullanıcıları bir süre boyunca canlı yayın hizmetini kullanmalarını yasaklayan bir “tek grev” politikasıyla canlı yayıncılık üzerine yeni kısıtlamalar getirdi. Şirket ayrıca terörist ve nefret örgütlerini platformundan çıkarmaya çalışmak için otomatik teknikler kullandığını söylüyor.

Yazımızın Sonuna Gelirken “GTA 6 oyununun ilk fotoğrafları sızdırıldı ?” makalemizi okuyabilirsiniz.

https://www.theverge.com/2019/9/18/20872350/facebook-law-enforcement-bodycam-footage-training-algorithms-christchurch

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir