Amazon, Rivian’dan 100.000 elektrikli kamyonet sipariş edecek

Michigan merkezli açılış, Amazon’un öncülüğü de dahil olmak üzere, 2019’daki bir dizi büyük finansman turundan yüksek hızda ilerliyor


Michigan merkezli açılış, Amazon’un öncülüğü de dahil olmak üzere, 2019’daki bir dizi büyük finansman turundan yüksek hızda ilerliyor

Amazon CEO’su Jeff Bezos, şirketin Michigan merkezli başlangıç ​​Rivian’dan 100.000 elektrikli kamyonet siparişi verdiğini söyledi. Duyuru, Bezos’un Amazon’un iklim değişikliğiyle mücadele planını açıkladığı DC’nin Washington’daki Perşembe günü düzenlediği bir etkinlik sırasında geldi.

USA Today’in muhabiri Nathan Bomey’e göre Bezos, 2024 yılına kadar 100 bin Rivian minibüsün yolda olacağını beklediğini söyledi. İlk minibüsler 2021’de yola çıkacak, prototipler 2020 gibi kısa bir sürede ulaşabilirler. Bezos’un duyurulmasından birkaç dakika sonra, Amazon operasyonları başkan yardımcısı Dave Clark aracın bir renderini tweetledi.

Elektrikli araç endüstrisinde nispeten yeni bir isim olan Rivian, yalnızca 2018 yılının sonunda kamyonetini ve SUV’unu ilk kez piyasaya sürdü. Ancak, şirket 2009’dan beri gizli bir şekilde çalışıyor. Lotus merkezli Roadster, Rivian CEO’su RJ Scaringe, sonunda şirketi daha maceralı bir müşteri segmentine doğru kaydırdı.

Elektrikli Araçlar

Rivian’ın bu yılki ana hedefi, Amazon’un da dahil olduğu pek çok büyük oyuncudan muazzam yatırımlar temin eden şirketin büyük bir bağış toplama çabası oldu. Bezos’un şirketi geçtiğimiz Şubat ayında 700 milyon dolarlık bir fon turu başlattı, ancak katkıda bulunduğu kesin tutarı açıklamadı. Ford, nisan ayında, Rivian’a 500 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı ve şirketlerin otomobil devi tarafından yeni bir elektrikli aracın satışına yol açacağını söyledi. Son zamanlarda, Rivian, perakende ve lojistik alanında büyük bir isim olan Cox Automotive’den 350 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Rivian şu ana kadar iki aracı açıkladı: R1T alıcısı ve R1S SUV. Aynı teknolojik platform üzerine inşa edilen Rivian, araçlarının – yaklaşık 70.000 $ ‘dan başlayacak – tek bir şarjla yaklaşık 400 mil yol alabileceklerini, üç saniyede saatte 60 mil vurabileceklerini ve en sonunda araçlarını kullanabileceklerini iddia ediyor kendilerini bir kapasitede. Bununla birlikte, Bezos’un bugün yaptığı duyuruya göre, Rivian’ın yeni ortaya çıkan serisinde üçüncü bir araç ortaya çıkıyor: bir teslimat aracı. Sadece off-road segmentine odaklanmak yerine, başlangıçta da ticari araçlara bakacağını öne sürüyor.

Benzer Makaleler  Minecraft, Nvidia RTX ekran kartları için rtx özelliğine sahip olacak

Degerli TeknoLee okuyucuları yazımızın sonuna gelirken “Facebook Video Çekme Algoritması ” ile ilgili makalemezi okuyabilirsiniz.

https://www.theverge.com/2019/9/19/20873947/amazon-electric-delivery-van-rivian-jeff-bezos-order

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir