Fortnite veya PUBG Mobile oynuyorsanız, iOS 13.0’a güncellemesi Yapmayın

Apple’ın en yeni iOS yenilemesi tam olarak pişirilmemiş ve küçükten ciddiye kadar her türlü hataya yol açmış. Durum o kadar basittir ki, Apple iksirleri gidermeye yardımcı olmak için haftada bir kez iOS 13.1'in piyasaya sürülmesini zorlamaktadır. Ancak Fortnite ve PUBG Mobile gibi savaş royale mobil oyunlarının hevesli oyuncuları için bu, dokunuşlu atıcıları düzgün bir şekilde oynayamadan birkaç gün geçirmek anlamına geliyor.


0

Apple’ın yeni mobil işletim sistemindeki bir jest hatası, savaş roya atıcılarını oynamayı zorlaştırıyor

Apple’ın en yeni iOS yenilemesi tam olarak pişirilmemiş ve küçükten ciddiye kadar her türlü hataya yol açmış. Durum o kadar basittir ki, Apple iksirleri gidermeye yardımcı olmak için haftada bir kez iOS 13.1‘in piyasaya sürülmesini zorlamaktadır. Ancak Fortnite ve PUBG Mobile gibi savaş royale mobil oyunlarının hevesli oyuncuları için bu, dokunuşlu atıcıları düzgün bir şekilde oynayamadan birkaç gün geçirmek anlamına geliyor.

Her iki oyun da diğerleri de oyun içi karakterleri kontrol etmek için aynı anda birden fazla dokunma girişine güveniyor. İOS 13 ile ilgili sorun, daha ayrıntılı metin düzenleme seçeneklerine izin vermek için üç parmakla bas ve tut hareketinin getirilmesidir. Dünkü resmi sürümden bu yana sayısız oyuncu, eklenen hareketin özellikle Fortnite ve PUBG Mobile için oyun kırıcı olduğundan şikayet ediyor.

Her iki başlık da üçüncü şahıs perspektiflerine dayanmakta ve genellikle karakterleri hareket ettirmek ve oyun içi işlevleri yerine getirmek için ekran boyunca üçüncü bir parmak takılıyken bir karakteri hareket ettirmek ve kamerayı kontrol etmek için ekranda iki parmağınızın tutulmasını içermektedir. (Taktik, kendini çıkarmak için bulduğunuz çarpık el pozisyonu için “pençe” veya “pençe tutuş” olarak adlandırılır.) Oysa oyun içi jest yapmak yerine yeni metin düzenleme çubuğunu açacak ve savaş royası oyunları, başka bir insan oyuncuyla savaşın sıcağında bir menüyü kaydırmayı göze alamayacağınız her yer başına yaşamsal işlerden biri.

Fortnite yaratıcısı Epic Games, konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yayınlamamış, ancak PUBG Mobile geliştiricisi Tencent, sorunu onaylayan ve oyunculara güncelleme yapmamalarını öneren, mobil sürümünde bir bildirimde bulundu:

İOS 13.0‘a yükselen, 3 parmakla ekrana dokunmanın bir iOS işlevini tetikleyeceği ve oyunu yarıda keseceği oyuncular için bir sorun olduğunu biliyoruz.     Sorunu Apple ile zaten gündeme getirdik ve sorunu çözmek için onlarla çalışmaya devam edeceğiz. 3 veya daha fazla parmağınızla oyunu oynayan oyuncuların bu sorun çözülene kadar iOS 13.0‘a yükseltme yapmalarını öneririz.

Anlayışınız için teşekkürler.    

 PUBG MOBİL Takımı

İOS 13.1 beta kullanıyorum ve sorun yazılımın bu sürümünde sürecek gibi görünmüyor. PUBG Mobile ekibi ayrıca betanın sorunu çözmesi gerektiğini ve Twitter’da “13.1 pençe oyuncuları için daha iyi olması gerektiğini” yazdığını söyledi.

Benzer Makaleler  Saldırıda kripto paralar da etkilendi

Teorilerden biri, Apple’ın gelişmiş metin düzenleme aracının yalnızca bir metin kutusuna tıklandığında açıldığı ancak Apple’ın henüz hatayı resmen onaylamadığı için yaptığı bir teori. Kişisel cihazımda bazı testler bunu destekliyor, çünkü araç yalnızca Mesajlar, Sinyal ve benzeri uygulamalar üzerindeki metin kutularına dokunduğunda ortaya çıkıyor. Ne olursa olsun, Apple için harika bir görünüm değil.

Neyse ki, iOS 13.1 yakında geliyor. Henüz güncellemediysen, yapma. Standart sürüm yalnızca hatalarla dolu değil, aynı zamanda bir hacker’ın kişi listenizi ortaya çıkarmak için kilit ekranını atlamasına izin veren bir güvenlik sorununa da sahip. İşte iOS 13’ü 24 Eylül’deki 13.1’in resmi yayınından önce nasıl atlayacağınızla ilgili yararlı bir kılavuz.

Eğer İOS 13 ile ilgili daha çok detay merak ediyorsan “iOS 13,iPhone’lar için yeni güncelleme 19 Eylül Tarihinde!” Tam Sana Göre.

https://www.theverge.com/2019/9/20/20876211/apple-ios-13-fortnite-pubg-mobile-gesture-bug-unplayable-broken-games

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir