Xiaomi Mi Mix Alpha tamamen ekrandan yapıldı

Xiaomi'nin Mi Mix serisi, her zaman telefon çerçevelerinin sınırlarını zorladı; çerçeve savaşlarını başlatan orijinal modelden, geçen yılki sürgülü, çentiksiz Mi Mix 3'e kadar. Şimdi, “şelale” ekranlarını görmeye başladık. Aşırı kavisli kenarları olan Xiaomi, bunu Mi Mix Alpha ile yeni bir seviyeye taşıyor. Alfa üzerindeki "surround ekran" tamamen cihazın etrafındaki kamera modülünü karşıladığı noktaya kadar sarılır.


Degerli Okuyucularımız. Belirtmek isterimki “Ekran telefonun tamamında”

Xiaomi’nin Mi Mix serisi, her zaman telefon çerçevelerinin sınırlarını zorladı; çerçeve savaşlarını başlatan orijinal modelden, geçen yılki sürgülü, çentiksiz Mi Mix 3’e kadar. Şimdi, “şelale” ekranlarını görmeye başladık. Aşırı kavisli kenarları olan Xiaomi, bunu Mi Mix Alpha ile yeni bir seviyeye taşıyor. Alfa üzerindeki “surround ekran” tamamen cihazın etrafındaki kamera modülünü karşıladığı noktaya kadar sarılır.

Bu efekt, neredeyse tamamen ekrandan yapılmış bir telefondan geliyor; yan tarafta şebeke sinyali ve pil şarj seviyesi gibi durum simgeleri bulunuyor. Basınca duyarlı ses düğmeleri telefonun yanında da gösterilir. Xiaomi, artık hiçbir şekilde alıntı yapmanın hiçbir anlamı olmayan bir stat olan yüzde 180’den yüzde ekran-vücut oranına sahip olduğunu iddia ediyor.

Mix Alpha, Samsung’un Xiaomi ile birlikte geliştirilen 108 megapiksel çözünürlüklü yeni sensörünü kullanıyor. Diğer yüksek çözünürlüklü Samsung sensörlerinde olduğu gibi, düşük ışıkta daha iyi ışık hassasiyeti için pikseller 2×2 karelere birleştirilir, bu durumda 27 megapiksel görüntüler elde edilir. Bunun pratikte nasıl çalıştığını görmemiz gerekecek, ancak 1/33 inçlik sensör bir telefon için alışılmadık derecede büyük ve Mix Alpha’ya çok fazla ışık toplama yeteneği vermeli.

Ayrıca bir selfie kamerasına da ihtiyaç duyulmaz – sadece telefonu ters çevirir ve ekranın arka bölümünü 108 megapiksel atıcı için vizör olarak kullanırsınız.

Xiomi Mi Mix Alpha

Telefonun daha geleneksel özelliklerine gelince, bir Qualcomm Snapdragon 855+ işlemci, 5G bağlantısı, 12GB RAM, 512GB depolama alanı, 40W kablolu hızlı şarj ve 4.050mAh batarya var. Bu son özellik belki de Xiaomi’nin tüm ekranın her zaman açık olduğunu hayal etmediğini gösteriyor.

Xiaomi, Mix Alpha’yı “konsept akıllı telefon” olarak nitelendiriyor ve yakın zamanda seri üretmeyecek. Telefon bu yıl küçük çaplı üretime girecek ve Aralık ayında 19.999 yuan veya yaklaşık 2.800 $ ‘a satılacak. Orijinal Mi Karışımı aynı zamanda “konsept” etiketi verildi ve küçük miktarlarda piyasaya sürüldü, Mi Karışımı 2 yıl sonra daha yaygın bir cihaz olarak takip edildi.

Benzer Makaleler  Google'dan Türkiye için lisans durdurma uyarısı

Bir yandan, bu tasarım maliyet, dayanıklılık, pil ömrü, yanlışlıkla dokunma tanıma, mahremiyet vb. Diğer taraftan, şuna bir bakın.

Yazımızın Sonuna Gelirken “GTA 6 oyununun ilk fotoğrafları sızdırıldı ?” Yazımızı Okuyabilirsiniz.

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/9/24/20881378/xiaomi-mi-mix-alpha-announced-wrap-around-screen

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir