Nokia yeni telefonu

Nokia 7.2, Nokia markalı diğer telefonlar gibi, temel özellikleri gösteren orta seviye bir telefon. En az 100 dolara mal olması gereken bir cihaza benziyor, Android yazılımının temiz bir sürümüne sahip, hiç bir bloatware bulunmuyor, en son Android güncellemelerini (Android 10 yakında gelmesi bekleniyor) ve güvenlik düzeltme eklerini alma garantisi var iki yıldır ve bir amiral gemisi telefonundan çok daha düşük maliyetlidir.


Nokia Bey Diyeceksin 🙂 Google çıtayı yükseltti ve Nokia neredeyse temizledi Hadi Yazımıza Geçelim

Nokia

Nokia 7.2, Nokia markalı diğer telefonlar gibi, temel özellikleri gösteren orta seviye bir telefon. En az 100 dolara mal olması gereken bir cihaza benziyor, Android yazılımının temiz bir sürümüne sahip, hiç bir bloatware bulunmuyor, en son Android güncellemelerini (Android 10 yakında gelmesi bekleniyor) ve güvenlik düzeltme eklerini alma garantisi var iki yıldır ve bir amiral gemisi telefonundan çok daha düşük maliyetlidir.

Eskiden olduğu kadar zor olmasa da, bu özelliklerin hepsine uygun fiyatlı bir telefon bulmak zor. Nokia 7.2, 300 Dolarlık Moto G7 ile 400 Dolarlık Pixel 3A arasında 349 dolara satılıyor ve Google‘ın telefonu için ekstra 50 Dolar, çekiciliğindeki bilgisayarlı fotoğrafçılık akıllılarıyla (doğrudan Google Pixel 3’ten elde edilen) Nokia 7’yi temizleyen Ayrıca, Pixel 3A tüm ABD taşıyıcıları ve MVNO’ları ile çalışır, Nokia 7.2 ise T-Mobile ve AT&T gibi sadece GSM taşıyıcıları ile sınırlıdır.

İyi yanları

  • Grippy mat dokulu cam tasarımı
  • Varsayılan olarak 128 GB dahili depolama, ayrıca daha fazlası için microSD desteği
  • Stok Android 9 Pie, Android 10 çok yakında

Kötü yanları

  • İşlemci bazı oyunlar sırasındaki sınırlarını gösterir.
  • LCD ekranın görüş açıları zayıf
  • Fotoğraf kalitesi Pixel 3A‘nın oldukça altına düşüyor
  • GSM taşıyıcılarıyla sınırlı hücresel bağlantı

Bu şeyler bir yana, Nokia 7.2 Pixel 3A’ya karşı birkaç kelime söylemeyi başardı ve bu büyük bir başarı. Bence bu HMD Global’in (bugünlerde Nokia cep telefonu üreten firma) henüz kendinden emin bir yaratım. Nokia 7.1 ile karşılaştırıldığında, bu yılki cihaz, dahili depolama alanını 128 GB’a iki katına çıkarmak, daha hızlı bir işlemci sunan, tüm gün süresinde sorun yaşamayan 3.500mAh bataryayı paketleyen (7.1. ) ve daha büyük bir ekran dahil. Genel olarak kullanılabilecek bir cihazdır, ancak Nokia 7.2 ile ilgili en sevdiğim şey, görkemli bir şekilde sıkıntılı olmasıdır. 7.1’in parlak, keskin kenarlı tasarımı yuvarlatılmış köşeler lehine değiştirildi ve arka tarafındaki yumuşak mat cam, yeni iPhone 11 Pro’ya benzer bir görünüm ve his yansıtıyor. Uygulamalar arasında gezinirken ya da selfie çekerken, daha iyi bir tek elle tutmama izin veriyor. Ayrıca, sadece iyi görünüyor.

Benzer Makaleler  Ördek Sendromu: Sosyal Medya’da Neden Herkes Mutlu?
Nokia

Tasarımla kazanılan diğer birkaç yaşam kalitesi, sizi bildirimlere karşı uyarmak için hafifçe darbeler yapan LED arkadan aydınlatmalı güç düğmesi içerir. Özçekim kamerasının yanına bir bildirim LED’i yapıştırmaktan daha zarif ve geceleri dikkat dağıtıcı olma açısından parlak değil. Telefonun diğer tarafında özel bir Google Assistant düğmesi var. Hava durumunu sormanıza, takviminizde ne olduğunu öğrenmenize ve daha fazlasını yapmanıza olanak sağlar. Sesli asistanla sürekli sohbet etmek isteyen biri iseniz, “Hey Google” diye bağırmak yerine, bu düğmeye gizlemek için dikkatlice bu düğmeye basmanız harika. İçinde, bu telefon Qualcomm’un orta seviye Snapdragon 660 işlemcisi ve 4 GB RAM’i var ve genellikle çoğu uygulamayı ve oyunu çalıştırmak sorun olmayacak. Günlük kullandığım tüm uygulamaları kullanabilmek için yeterli güç. Ayrıca, Google Play Pass’ta oynadığım oyunların çoğunu çalıştıracak kadar yetenekli buldum. Limbo, Star Wars: KOTOR ve Monument Valley 2 gibi oyunlar, ara sıra hıçkırıklarla iyi koşar. Google Pixel 3A’nın Snapdragon 670’iyle karşılaştırılabilir performans bekleyebilirsiniz: çoğu için yeterince iyi ancak amiral gemisi kalitesindeki performans.

Nokia

Nokia 7.2’nin 6.3 inç LCD ekranı, gözyaşı çentiğinin desteğiyle büyük bir ekran / gövde oranına sahip ve arka planda çalışan HDR yükseltici, herhangi bir uygulamanın video içeriğini daha kontrastlı gösteriyor. Aynı zamanda Amazon Prime Video içeriği için resmi HDR10 desteğine de sahiptir. Oyunlar ve filmler iyi görünüyor, ancak burası genellikle, Pixel 3A‘nın Nokia‘nın telefonunu tanıttığı başka bir bölüm. Daha derin siyahlar sağlayan, ekranın dışına çıkan renkler gibi görünen OLED ekrana sahip ve bakış açıları çok zor. Bu, her iki ekranın da 1080p olduğunu ve Nokia 7.2 ve Pixel 3A‘nın ince detaylara geldiğinde eşit derecede keskin göründüğünü söyledi. Nokia 7.2’nin içinde, birkaç lensi dolu, yükseltilmiş dairesel kamera modülünü fark etmemek zor.

Benzer Makaleler  Google’da kritik buluşma

Bu seri, 48 megapiksel (Samsung S5KGM1, f / 1,79 lens) standart kamera, ultra geniş (f / 2,2, 118 derecelik) 8 megapiksel sensöre sahip lens ve portrelere bokeh eklemek için 5 megapiksel derinlik sensörü. Nokia 7.2’nin fotoğraf kalitesi doğru koşullarda şaşırtıcı derecede iyi olabilir. Doğal ışıkla aydınlatılmış ortamlarda çekilen fotoğraflar iyi pozlandırılmış ve ayrıntılıdır. Ancak bu kameralar ayrıntıların netliğini artırma eğilimindedir ve bu garnitür görünümü aradığınız şey olmayabilir.

Nokia, ana akıma girebilecek telefonun, Moto’nun bütçeye uygun Moto G7 ile yaptığı gibi yapmasına daha da yaklaşıyor. Bu fiyat aralığındaki başka hiçbir telefon, varsayılan olarak 128 GB’lık yerleşik depolama alanını bir araya getirmiyor; bir svelte, mat cam tasarımı; ve stok güncellemeleri garantili Android yazılımı. Güçlü yanları, diğer orta kademe telefonlar arasında bile inandırıcı bir seçimdir. Ancak, fazladan 50 dolar kazanabiliyorsanız ve depolama miktarının yarısını harcayabiliyorsanız, Pixel 3A daha iyi bir kamera ve daha geniş bir taşıyıcı desteği sağlar.

Yazımızın Sonuna Gelirken Telefon Pixel 3A Çok Benziyor Yani NOKİA GÜMBÜR GÜMBÜR Geliyor 🙂

https://www.theverge.com/2019/10/10/20905336/nokia-7-2-phone-review-pixel-3a-comparison-cameras-specs-features-price

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir