Huawei Mate 30 Google Servisleri Kullanma ?

Göz alıcı, dairesel bir kamera darbesiyle, Sayın TeknoLee Okuyucuları Huawei Mate 30 Pro'ya Nasıl Google Servisleri Kurabiliriz Onlara Bakacağız.


Göz alıcı, dairesel bir kamera darbesiyle, Sayın TeknoLee Okuyucuları Huawei Mate 30 Pro‘ya Nasıl Google Servisleri Kurabiliriz Onlara Bakacağız.

Mate30 Pro

Renderler, fotoğraflar ve hatta birkaç tane uygulamalı video görüldüğü bir hafta sonra, Huawei’nin en son amiral telefonları hakkında duyurular yapmadan önce çok şey anlatıyor, Mate 30 serisi artık Mate 30 Pro ve Mate 30’dan başlayarak resmi.

Mate 30 serisinin açıklaması, ABD’nin varlık listesindeki varlığı ABD şirketlerinin Çin firmasıyla iş yapmalarını engelleyen Huawei’nin zor zamanlarında yaşanıyor. Google, geçen ay bu telefonların Google’ın uygulamaları ve hizmetleriyle birlikte gönderilmeyeceğini ve Çin dışındaki Android kullanıcılarının uygulamalarını nasıl indirdiklerini önceden yüklenen Play Store ile birlikte gelmeyeceğini söyledi.

Huawei’nin soruna cevabı, Huawei AppGallery’de mevcut olan kendi uygulama ekosistemini beslemekti. Şirket, Google’ın önceden yüklenmiş hizmetleriyle birlikte gönderilmek yerine, önceden 30.000’den fazla uygulama ile entegre olduğunu iddia ettiği Mate 30 Serisinin yerine Huawei Mobile Services (HMS) çekirdeği ile birlikte gönderileceğini açıkladı. Şirket, bir kalkınma fonu, bir kullanıcı büyüme fonu ve bir pazarlama fonuna bölünecek bir yatırımla yazılım ekosistemine 1 milyar dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Video bakımından, Huawei, telefonun 4K 60 fps’ye kadar kaydedebileceğini veya 7680 fps’ye kadar çekim yaparken 720p’de kaydedebileceğini iddia ediyor. Huawei, bu ultra-yavaş hareketli kamerayı, uçuş hızlarında kanatların hala göründüğü hıza rağmen hala görülebildiği bir sinek kuşu çekimi ile gösterdi. İki cihazın ekranı biraz farklı. Mate 30 Pro‘nun yanlarında kavisli bir 6.53 inç ekran varken normal Mate 30, 6.62 inçten biraz daha büyük olan daha geleneksel bir düz ekrana sahip. Pil boyutları iki telefon arasında değişebilir: Mate 30 Pro, Mate 30’daki 4.500mAh bataryadan daha büyük bir bataryaya sahiptir. Her iki telefon da kablosuz olarak şarj edilirken 40W’a kadar kablolu veya 27W’a kadar hızlı şarjı destekler.

Benzer Makaleler  Xiaomi'nin önerdiğimiz 2 telefonu

Ama bu telefonlarda malesefki Google Servisleri olmayacak

Peki Nasıl Google Servisleri Kullanabiliriz ?

  1. Telefondan herhangi bir tarayıcıya girerek Bu adresine gidin.
  2. Çince sayfada büyük mavi buton olan Google Servisleri Çerçevesi kurulumuna dokunun.
  3. Google Servis Asistanı’na gereken izinleri verin ve kurulumun bitmesini bekleyin.
  4. Google Play Store kurulduktan sonra ana ekrandan çalıştırın.
  5. Bu aşamada Google hesabınızla oturum açmanız istenecek fakat hatalarla karşılaşmanız oldukça muhtemel. Böyle bir durumda cihazınızı yeniden başlatın.
  6. Google Play Store uygulamasına girerek oturum açın. Ardından istediğiniz uygulamayı buradan kurabilirsiniz. Google Servisleri’ne de sahip olduğunuz için başka hiçbir Google hizmetinde oturum açmanız gerekmeyecek.

Nasıl Yapılacağı İle ilgili Video

https://www.theverge.com/2019/9/19/20872199/huawei-mate-30-pro-price-release-date-specs-features


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir