“HarmonyOS vs IOS” Huawei CEO

Bu yılın başlarında, ABD Ticaret Departmanı, Huawei’yi, Çin’in ABD’de ulusal güvenlik tehdidi oluşturan ağ ekipmanlarına arkadan kurdukları iddialarına dayanarak kara listeye getirdi. Tanımlama, tüm Amerikan şirketlerinin Çin şirketi ile herhangi bir ticari ilişkide bulunmalarını engelledi. Sonuç olarak, Huawei'nin artık Google ile çalışmasına izin verilmiyordu; bu nedenle, şirketten gelecek olan herhangi bir akıllı telefon Google Hizmetlerini kutudan çıkarmayacaktı.


Bu yılın başlarında, ABD Ticaret Departmanı, Huawei’yi, Çin’in ABD’de ulusal güvenlik tehdidi oluşturan ağ ekipmanlarına arkadan kurdukları iddialarına dayanarak kara listeye getirdi. Tanımlama, tüm Amerikan şirketlerinin Çin şirketi ile herhangi bir ticari ilişkide bulunmalarını engelledi. Sonuç olarak, Huawei’nin artık Google ile çalışmasına izin verilmiyordu; bu nedenle, şirketten gelecek olan herhangi bir akıllı telefon Google Hizmetlerini kutudan çıkarmayacaktı.

Yasaktan birkaç hafta sonra, Huawei’nin 2012’den bu yana gizli bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Geçmişteki raporlar, Huawei’nin bu yıl sonuna kadar şirket içi geliştirilen işletim sistemi üzerinde çalışan ilk akıllı telefonunu piyasaya süreceğini açıkladı. ABD yasağı kaldırılmaz, ancak gerçeğe dönüşmediyse.

Bunun yerine, Çin şirketi AOSP’li (Android Açık Kaynak Projesi) en son akıllı telefon serisi olan Mate 30 serisini piyasaya sürdü, ancak daha önce de belirtildiği gibi, Google Play Hizmetini desteklemiyor. Bununla birlikte, şimdi gizli Huawei OS’nin HarmonyOS (Çin’de HongMeng) olarak adlandırıldığı ve şirketin, Honor Vision TV olan bu işletim sistemini çalıştıran bir cihaz başlattığı resmi. Açıkçası, bu işlem şu andaki aşamasında akıllı telefonlarda uygulanmaya hazır değil.

Eylül ayında, Huawei CEO‘su Ren Zhengfei, Fortune Magazine muhabirleri tarafından röportaj yaptı ve bu röportajın İngilizce dilinde (aslen Çince) çevrilmesi sağlandı. Röportajda, üst düzey Huawei yetkilisi, şu ana kadar bildiğimiz gibi HarmonyOS olan şirket içi geliştirilen işletim sistemlerinin 2 yıl içinde Apple’ın en iyi rakipleri ile rekabet edebileceğini söyleyerek cesur bir iddiada bulundu. Bu ifadeyi daha da ekledi:


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir