Pokémon GO Android ve iOS’ta Artırılmış Gerçekçilik Özelligi Geliyor

Pokémon Go Buddy Adventure, AR kamerayla oyuncuların kendi Pokémon'larıyla etkileşime girmelerini sağlayan canlı artırılmış gerçeklik çok oyunculu bir özelliktir.


Pokémon Go Buddy Adventure, AR kamerayla oyuncuların kendi Pokémon’larıyla etkileşime girmelerini sağlayan canlı artırılmış gerçeklik çok oyunculu bir özelliktir.

Pokemon

San Francisco merkezli yazılım geliştirme şirketi Niantic, Pokémon Go Players için yeni bir canlı Artırılmış Gerçeklik (AR) çok oyunculu özelliğini piyasaya sürdü. Buddy Adventure olarak adlandırılır ve onlar tarafından 2018 yılında geliştirilen bir teknolojiye dayanır. Gelecek aylarda Pokémon GO oyuncularına sunulacak. Yazılım firması haberi blog yazısında paylaştı. Niantic’e göre, Pokémon Go Buddy Adventure özelliği, oyuncuların AR kamerayla kendi Pokémon’larıyla etkileşime girmelerini sağlayacak. Ayrıca, Eğiticilere gerçek zamanlı olarak Buddy Pokémon ile etkileşime giren diğer Pokémon eğitmenlerini görebilmeleri için paylaşılan bir deneyim sağlayacaktır. Yeni özellik aynı zamanda çapraz platformdur. Bunun sayesinde, eğitmenler başkalarının bir iPhone’da mı yoksa Android cihazda mı olduklarını görebilecekler. Niantic, Buddy Adventure’ın Neon adlı deney koduna dayandığını söylüyor. Deney, gerçek zamanlı AR ağı kullanarak birden fazla oyuncunun aynı dijital alandaki nesnelerle etkileşime girme yöntemlerine dayanıyordu. Niantic, özünde Buddy Adventure’ın paylaşılan bir AR deneyimi olduğunu söylüyor.

Yeni özellik aynı zamanda çapraz platform desteği ile birlikte geliyor. Bu sayede diğer oyuncuların iPhone mu yoksa Android tabanlı bir cihaz mı kullandıklarını görebileceksiniz. Niantic, Buddy Adventure’ın 2018 yılında geliştirilen Neon adlı bir teknolojiye dayandığını söylüyor. 

Söz konusu teknoloji, AR ağı ile birden fazla oyuncunun aynı dijital alandaki nesnelerle etkileşime girebilmesini temel alıyor. Buddy Adventure’ın, artırılmış gerçeklik deneyimini önemli oranda iyileştireceğini belirten ABD’li şirket, Pokémon GO oyuncularını mutlu edecek özellikler üzerinde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir