PS5 SSD Olarak Çıkıcak, oyun oynamayı “tanınmaz hale getirecek” Uncharted’ın Geliştiricisinden

Şimdiye kadar duyduklarımızdan PS5 hakkında hoşlanacak çok şey var. Bununla birlikte, gizli silahı, uzun süredir kısmi oyun kurulumunu barındıran PC oyuncuları tarafından kullanılan, çok fazla miktarda veri için yer sağlayan ve anında yükleme süreleri yaratan bir özellik olan katı hal sürücüsü gibi geliyor. Konsol oyunlarında daha önce hiç görülmemiş kapıları açacağı için PS5'in başarısının anahtarı olabilecek süper hızlı yükleme süreleridir.


0

Şimdiye kadar duyduklarımızdan PS5 hakkında hoşlanacak çok şey var. Bununla birlikte, gizli silahı, uzun süredir kısmi oyun kurulumunu barındıran PC oyuncuları tarafından kullanılan, çok fazla miktarda veri için yer sağlayan ve anında yükleme süreleri yaratan bir özellik olan katı hal sürücüsü gibi geliyor. Konsol oyunlarında daha önce hiç görülmemiş kapıları açacağı için PS5‘in başarısının anahtarı olabilecek süper hızlı yükleme süreleridir.

PlayStation 5 ile gelecek SSD’nin oyun biçimimizi değiştireceğine inanıyor

PS5

Uncharted Başkanı Evan Wells – ikonik seri Uncharted ve The Last of Us‘un arkasındaki şirket – katı hal sürüşünün oyun biçimimizi değiştireceğine inanıyor. The Verge ile yaptığı röportajda, “[katı hal sürücüsü] içeriği oyuncular için sürtünmeyecek şekilde sunmamıza izin vereceğini düşünüyorum” dedi. “Oyunlarına geri dönmek için asla beklemek zorunda kalmayacaklar.”

Uncharted

Oyun endüstrisi, bulut tabanlı bir hizmetten gelen akışlı oyunlar da dahil olmak üzere, anlık oyun oynamaya uzun süre dayandı. Devasa, geniş dünyalara izin veren yarıiletken sürücü aynı zamanda daha hızlı bir şekilde daha fazla ayrıntı yükleyerek sürükleyici ortamlar ve NPC’lerin her zamankinden daha hızlı yüklenmesini sağlar. Bir testte Marvel‘in SpiderMan‘i PS5 dev kitine PS4‘te olduğundan on sekiz kat daha hızlı yüklendi. Skyrim (veya daha büyük) bir PS5 kalitesinde oyunla neler yapabileceğini bir düşünün.

Wells, “Tüm ekibinizin bir odada olduğu ve iletişimin omzunuz üzerinden bağırdığı daha küçük ölçekli, hızlı gelişimi, hızlı dönüşü özlüyorum” dedi. “[Ama] bu daha büyük oyunlarda şimdi elde edebileceğimiz sonuçlar ve oyuncu üzerindeki kalıcı etkisi buna değer.” Güncellenmiş 8K grafikler, süper hızlı yükleme süreleri ve işlem gücündeki bir artış – artı henüz açıklanmayan diğer tüm özellikler – Naughty Dog ve diğer stüdyoların PS5 için hazırladıklarını bekleyemeyiz.

https://www.t3.com/news/ps5s-lightning-fast-load-times-will-make-gaming-unrecognisable-says-naughty-dog-boss

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir