Samsung ve Apple telefonlar izin verilenden daha fazla radyasyon yayıyor !

Özellikle, çalışma aşağıdaki modellere odaklanmıştır: iPhone 7 Plus, iPhone 8 ve iPhone XR. Galaxy S8, Galaxy S9 ve Galaxy S10 ile birlikte. Bu durumda, iPhone 8 federal maruz kalma sınırını beş kat aştı. Ve Samsung Galaxy S8, seviyelerini ABD'de izin verilen ölçeklerin üç katından fazla artırdı.


0
1 Paylaş

Teknolojinin, yaşamı insanlar için kolaylaştırmaya dayanan birçok olumlu yanı var. Bununla birlikte, sürekli bir tırmanmayı bilen bağımlılık veya kirlilik gibi bazı sıkıntılar da olabilir. Bu vesileyle, ABD’deki bazı Samsung ve Apple cep telefonlarına karşı bir grup avukatın sözde radyasyon sınırlarını aştığı için bir dava hakkında konuşacağız. ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) laboratuvarı, bu iki markanın bazı cep telefonlarının ülkede belirlenen radyasyon sınırlarını aştığını doğrulayan bir çalışma gerçekleştirdi. Bu şekilde, bir Amerikan hukuk firması olan FeganScott, üreticileri “tüketicilerin sağlığını riske atmak” için dava açmaya karar verdi. Size tüm detayları anlatıyoruz.

Apple ve Samsung telefonlar radyasyon seviyesinin ortalamanın üzerinde

bu yıl şimdiye kadarki en tartışmalı konulardan birinin ayrıntılarını ortaya çıkaran bir araç oldu. Samsung ve Apple, ABD’de dayatılan radyasyon sınırlarını aştığı için bir hukuk firması tarafından kınandı. FeganScott’un üst düzey yöneticisi Beth Fegan, üreticilerin bu tür eylemler için sorumluluk alması gerektiğini belirtti.

Apple ve Samsung akıllı telefonlar yaşama şeklimizi değiştirdi. Yetişkinler, gençler ve çocuklar e-postalarını kontrol etmek veya oyun oynamak ve akıllı telefonlarında iş veya okul egzersizleri yapmak için uyanırlar. Bu cihazları gün boyunca ceplerinde taşıyorlar ve kelimenin tam anlamıyla yataklarında onlarla birlikte uyuyorlar ”dedi.

“Ülke genelindeki akıllı telefon sahipleri, cilde dokunduğunda veya vücuda yakın kullanıldığında akıllı telefonlardan gelen RF radyasyon seviyelerinin güvensiz olabileceğini bilmeyi hak ediyorlar”

Yeni FCC-Akredite Laboratuvar Sonuçları Apple ve Samsung Smartphone RF Radyasyon Seviyelerinin Federal Sınırı Aştığını Gösterdi

Özellikle, çalışma aşağıdaki modellere odaklanmıştır: iPhone 7 Plus, iPhone 8 ve iPhone XR. Galaxy S8, Galaxy S9 ve Galaxy S10 ile birlikte. Bu durumda, iPhone 8 federal maruz kalma sınırını beş kat aştı. Ve Samsung Galaxy S8, seviyelerini ABD’de izin verilen ölçeklerin üç katından fazla artırdı.

Benzer Makaleler  iPhone 11 ,11 Pro ve Pro Max Detayları
Benzer Makaleler  Apple ile Google Arasındaki kargaşa 2019

“Üreticiler tüketicilere bunun güvenli olduğunu söyledi. Bu yüzden, RF radyasyona maruz kalmanın test edilmesinin ve bunun doğru olup olmadığını görmenin önemli olduğunu biliyorduk ”dedi. “Bu doğru değil. Bağımsız sonuçlar RF radyasyon seviyelerinin federal maruz kalma sınırının çok üzerinde olduğunu doğrulamaktadır. Telefonlar Apple ve Samsung’un bizi teşvik ettiği şekilde kullanıldığında bazen yüzde 500’ü aşıyor. Tüketiciler gerçeği bilmeyi hak ediyor. ”

Teknolojinin gelişiyle insanların alışkanlıklarının değiştiği doğrudur. Bugün, genellikle akıllı telefonlarımıza yapışmış saatler geçiriyoruz. Bu nedenle, radyasyon seviyeleri uygulanan sınırları aşarsa tehlike artmaktadır. Hukuk firması, üreticilerin bu cihazların neden olabileceği sağlık sorunları için ödeme yapmasını gerektirir. Şimdi, bu cihazların tüm sahiplerini temsil etmeye çalışıyorlar. Böylece onlara uygun tıbbi yardım sağlayabilirler.

Samsung ile ilgili yeni haberler

https://www.gizchina.com/2019/12/22/samsung-and-apple-phones-emit-more-radiation-than-allowed/

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
1 Paylaş

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir