Windows 7’nin sonu PC döneminin gerçek sonu !

Sadece birkaç gün içinde Windows 7 destek dışı kalıyor, bu da 2009'da ilk kez başlatılan işletim sistemini kullanan milyonlar için artık hata düzeltmeleri veya güncellemeleri yok.


Sadece birkaç gün içinde Windows 7 destek dışı kalıyor, bu da 2009’da ilk kez başlatılan işletim sistemini kullanan milyonlar için artık hata düzeltmeleri veya güncellemeleri yok.

Birçok açıdan Windows 7‘nin başarısı, PC ve Windows için yüksek su işaretiydi. Son on yılda PC kullanıcıları ve yöneticileri tarafından çok sevildi – ve sadece gözden geçirilmiş selefi Windows Vista’yı değiştirmek için değil.

Ayrıca bol miktarda güç vardı: Windows 7 kullanıcıları göründüğünde büyük ölçüde (ve muhtemelen haklı olarak) Windows 8’i görmezden geldi ve sadece Windows 10 olgunlaşmasıyla (ve eski donanımdan vazgeçerek) güvenilir ve rahat Windows 7’den geçiş yaptı . Ancak saat desteğin sonuna doğru ilerlerken bile Windows 7 hayranları inatçı olduğunu kanıtladı. İşletmeler çoğunlukla harekete geçmesine rağmen, hala eski favorilerine tutunan çok sayıda tüketici var.

bazı akıllı sayılarla uğraştı ve dünya çapında yaklaşık 1.2 milyar Windows PC’nin olduğunu ve yaklaşık bir milyarın Windows 10’u ve geri kalanların çoğunun Windows 7’yi çalıştırdığını düşünüyor. Yakında 200 milyon PC güncel olmayan bir yazılım çalıştırıyor olabilir ve yeni güvenlik açıklarının düzeltilmesi olası değildir (genişletilmiş destek için ödeme yapmak istemiyorsanız).

KOCA BİR DÖNEMİN SONU !

Windows 7 dönemi PC döneminin en yüksek noktasına denk geldi ve Windows 7’nin sonu da PC döneminin sonunu gösteriyor. Windows 7 piyasaya sürüldüğünde, iPhone ve uygulama mağazası etraftaydı ancak iPad henüz gelmemişti. Bir bilgisayarda iş yapmak ya da hemen hemen her şeyi yapmak istiyorsanız, bir PC’ye ihtiyacınız vardı. On yıl sonra resim çok daha karmaşık. PC satışları son yedi yıldır düşüş gösteriyor; büyük ölçüde işletmelerin kaçınılmaz ve yükseltmeye boyun eğdikten sonra Windows 10’u çalıştırmak için yeni bilgisayarlar satın almaları gerektiğinden, geçen yıl sadece küçük bir artışla sona eren bir slayt.

Benzer Makaleler  Facebook, WhatsApp'ın her yerinde reklamları sıvama planını geri çekti

Birçok senaryoda ve kullanım durumunda PC’nin yerini akıllı telefon, tablet veya diğer çeşitli cihazlarda bulunan dijital yardımcılar almıştır. Ve bu sadece PC değil – Windows artık bir zamanlar Microsoft’un tanımlayıcı ürünü değil. Bu PC’nin öldüğü anlamına gelmiyor, elbette: Şimdi bir tane yazıyorum ve öngörülebilir gelecek için işimi yapmak için kullandığım birincil cihaz olarak kalacak. Birçok ofis ve bilgi çalışanı da aynı şeyi hissedecek.

Ancak şimdi başka birçok seçenek var: Bir tablet kullanıyor veya telefonuma dikte ediyor olabilirim. Sayfadaki kelimeleri düşünemiyorum, ama bu muhtemelen çok uzakta değil. Ve iş dışında bir PC’ye neredeyse hiç dokunmuyorum. PC’lerin tanımı bile bulanıklaşıyor. PC üreticileri, her türlü garip ve zaman zaman harika yeni şekiller ve boyutlar sunan geç yaratıcılık patlamasıyla geldi.

https://www.zdnet.com/article/the-end-of-windows-7-is-the-real-end-of-the-pc-era/

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir