Facebook, WhatsApp’ın her yerinde reklamları sıvama planını geri çekti

Facebook, son derece popüler olan WhatsApp mesajlaşma servisinin içine yerleştirilmek üzere reklam satma planlarından daha fazlasını geri çekiyor. The Wall Street Journal'a göre, WhatsApp'a reklam oluşturmak için çalışan ekip son aylarda dağıtıldı ve çalışmaları daha sonra “WhatsApp’ın kodundan silindi”.


Facebook, son derece popüler olan WhatsApp mesajlaşma servisinin içine yerleştirilmek üzere reklam satma planlarından daha fazlasını geri çekiyor. The Wall Street Journal’a göre, WhatsApp‘a reklam oluşturmak için çalışan ekip son aylarda dağıtıldı ve çalışmaları daha sonra “WhatsApp’ın kodundan silindi”.

WhatsApp

Journal, Facebook‘un yine de reklamları WhatsApp’ın Status özelliğine entegre etmeyi amaçladığını ancak şimdilik reklamsız kalacağını belirtti. Şirketin 2014 yılında 22 milyar dolara satın aldığı WhatsApp‘tan para kazanma arzusu, WhatsApp kurucu ortağı Jan Koum’u 2018’de Facebook’tan çeken şeyin bir parçası. Kurucu arkadaşı Brian Acton aylar önce ayrıldı (gizlilikle ilgili benzer çatışmaların üzerine) ve reklamı hedefledik) ve çıkışından bu yana Facebook‘un kontrolsüz gücünün vokal eleştirmeni oldu.

Reklam aksaması, Facebook‘un bunun yerine “işletmelerin müşterilerle iletişim kurmasına ve bu kişileri düzenlemesine izin verecek” WhatsApp özelliklerine odaklanmasını sağladı. Koum ve Acton’un ticari bir mesajlaşma özelliğinin WhatsApp‘ı uçtan uca şifrelemesini zayıflatmaya zorlayacağı bildirildi .

Ancak bunların hepsi Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçen yıl Facebook, WhatsApp ve Instagram‘da birleşik, şifreli mesajlaşma sistemi lehine kamu yayınlarından uzaklaşmayı planladığını duyurmadan önce oldu. Şirket şu anda keşfederken, şifrelenmiş bir hizmete reklam getirmek zorluklar getiriyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir