Tesla arabalarının uyarı yapılmadan hızlandığı ve hükümetin dikkatini çektiği iddia ediliyor

Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi Cuma günü yaptığı konuşmada, Reuters'e göre 500.000 Tesla aracının “ani beklenmedik hızlanma” soruşturmasının başlatılıp başlatılmayacağını söyledi.


Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi Cuma günü yaptığı konuşmada, Reuters’e göre 500.000 Tesla aracının “ani beklenmedik hızlanma” soruşturmasının başlatılıp başlatılmayacağını söyledi.

Dilekçe Tesla Model S (2012-2019 model yılı), Model X (2016-2019) ve Model 3 (2018-2019) araçlarını kapsamaktadır, diyor Reuters. Ayrıca 127 tüketici şikayeti, 123 benzersiz araç, 110 kaza ve 52 yaralanmaya atıfta bulunuyor. Tesla sözcüsü yorum talebine hemen cevap vermedi. Ajansın sözcüsü bir açıklamada, “Ajansın bu tür konularda standart uygulaması gibi, NHTSA dilekçeyi ve ilgili verileri dikkatle gözden geçirecek” dedi.

Herkes, NHTSA’dan iddia edilen bir güvenlik kusuru hakkında soruşturma açmasını isteyen bir dilekçe sunabilir. Teknik bir analiz yaptıktan sonra, ajansın Kusur Araştırmaları Ofisi, dilekçeye bir soruşturma ile ilerleyip ilerlemeyeceğini bildirir.

Tesla

Bu, Tesla‘nın arızalı araçlarla suçlandığı ilk kez karşılaşmadı. Kasım 2018’de elektrikli otomobil üreticisi, Model S ve X araçlarının uyarı vermeden aniden hızlanacağını iddia eden müşterilerden bir sınıf eylem davası çözdü. Geçen yıl başka bir dava, Disney’in canlı eylem Aladdin’in yıldızı Mena Massoud tarafından yapıldı ve hatalı bir süspansiyonun Model 3’ün direksiyonunun satın alınmasından bir gün sonra çıkmasına neden olduğunu iddia etti. Ve son olarak, NHTSA bazı Model S ve X araçlarda akü yönetim sistemlerine bağlı araç yangınları ile ilgili şikayetler hakkında bir soruşturma başlattı. Tesla ayrıca gelişmiş sürücü destek sistemi Autopilot ile ilgili güvenlik endişeleri yüzünden de ateş altında. Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu dün, Kaliforniya’da Mountain View, Kaliforniya’da 2017’de Tesla‘nın ölümcül kazalarının olası nedenini belirlemek için Şubat ayında halka açık bir duruşma yapmayı planladığını açıkladı. Autopilot kullanırken Tesla sahiplerinin araçlarını kilitledikleri ve Autopilot kullanırken öldürülen bir avuç insan rapor edildi. Tesla, Autopilot kullanan sürücülerin kullanmayanlardan daha güvenli olduğunu sürekli olarak söyledi.

Benzer Makaleler  Cybertruck Oyunlara Mod Oldu

TESLA İLGİLİ HABERLER

https://www.theverge.com/2020/1/17/21070324/tesla-sudden-unexpected-acceleration-nhtsa-petition

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir