Boeing 737 Max’in 2020’nin ortasına kadar tekrar uçmayacağını söylüyor

Salı günü Boeing, şu anda sorunlu 737 Max uçağının, en azından 2020'nin ortalarına kadar, Ocak 2020'nin erken zaman dilimi gecikmesinden sonra tekrar uçmayacağını tahmin ettiğini açıkladı. Yeni açıklanan gecikme, 737 Max'in uçuşa ne zaman döndüğünden bağımsız olarak en az bir yıl topraklanacağı anlamına geliyor.


0
1 Paylaş

Salı günü Boeing, şu anda sorunlu 737 Max uçağının, en azından 2020’nin ortalarına kadar, Ocak 2020’nin erken zaman dilimi gecikmesinden sonra tekrar uçmayacağını tahmin ettiğini açıkladı. Yeni açıklanan gecikme, 737 Max’in uçuşa ne zaman döndüğünden bağımsız olarak en az bir yıl topraklanacağı anlamına geliyor.

Haberler, Boeing’in web sitesinde bir basın açıklaması olarak yayınlandı ve şirket, müşterilerin ve tedarikçileri revize edilmiş zaman çizelgesi hakkında bilgilendireceğini söyledi. Yeni pencere, her biri en az Haziran ayına kadar uçağı kullanarak ticari uçuşları geri iten 737 Max‘i uçuran ABD havayollarından daha önce revize edilmiş bir tahminle uyumlu.

“Bu güncellenmiş tahmin, sertifikasyon sürecine kadar olan tecrübemizden haberdar edilmektedir. Belgelendirme süreciyle bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek bilinen program risklerini ve diğer gelişmeleri ele almak için devam eden çabalarımıza tabidir ”dedi. “Ayrıca, düzenleyici otoritelerin 737 Max’in uçuş kontrol sistemi ve pilot eğitim gereksinimlerini belirleyen Ortak Operasyonlar Değerlendirme Kurulu süreci hakkındaki incelemelerinin her adımında doğru bir şekilde uyguladıkları titiz incelemeyi de hesaba katıyor.”

Boeing ve bugüne kadar en çok satan modeli olan 737 Max uçağı, yaklaşık 34 yıldır sürekli bir kriz durumunda kalmıştır, çünkü model 346 kişinin ölümüyle sonuçlanan iki ölümcül kazadan sonra topraklanmıştır.

The Wall Street‘e göre, müfettişler uçakla ilgili ek hatalar bulmaya devam ediyorlar ve yeni uçuş yazılımları (geçen yılki ölümcül kazalardan sorumlu MCAS uçuş kontrol sisteminden ayrı) dahil olmak üzere uçak bilgisayarlarında güçlendirme sürecini etkiliyorlar. Dergisi. Federal Havacılık İdaresi de hala uçağın çevresinde yardımcı olacak önemli bir sertifikasyon uçuşu yapmayı beklerken, pilot eğitim gereksinimleri ve kılavuzları da incelenmeyi bekliyor. Boeing, Mart 2018’deki topraklamasından sonra 737 Max uçağı yapmaya devam etti. Ancak geçen yılın Aralık ayında Boeing, Washington üretim tesisindeki Renton’da 737 Max üretimini süresiz olarak durdurmayı planladığını açıkladı. Sadece bu hafta, şirket üretimi durdurduğunu açıkladı.

https://www.theverge.com/2020/1/21/21075778/boeing-737-max-aircraft-ungrounded-2020-deadline-schedule-fly-again

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
1 Paylaş

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
0
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir