Xiaomi redmi note 8 incelemesi

Xiaomi, olağanüstü popüler Redmi Note serisindeki en son girişi duyurdu ve Redmi Note 7'nin bu yılın başlarında 48 megapiksel telefon kameralarını müjdesini duyurması gibi, Redmi Note 8 Pro da 64 megapiksel sensörlü ilklerden biri. Realme, XT'sini birkaç gün önce aynı sensörle yarı açıkladı, ancak Xiaomi şimdi tam bir açıklama yaptı, bu yüzden gerçekten ilk kimin olduğu konusunda kendi aralarında tartışmaktan çekinmeyin.


Xiaomi, olağanüstü popüler Redmi Note serisindeki en son girişi duyurdu ve Redmi Note 7′nin bu yılın başlarında 48 megapiksel telefon kameralarını müjdesini duyurması gibi, Redmi Note 8 Pro da 64 megapiksel sensörlü ilklerden biri. Realme, XT’sini birkaç gün önce aynı sensörle yarı açıkladı, ancak Xiaomi şimdi tam bir açıklama yaptı, bu yüzden gerçekten ilk kimin olduğu konusunda kendi aralarında tartışmaktan çekinmeyin.

Redmi Note 8

Neden 64 megapiksel kamera istesin? 48 megapiksel telefonlarda olduğu gibi, genellikle tam çözünürlükte çekim yapabilmeniz için uygun değildir. Her iki sensör tasarımı da, 1.6μm piksele eşit olduğu düşünülen daha iyi ışık hassasiyeti için dörtlü olarak gruplandırılmış 0.8μm pikselleri kullanır. Bu tekniği kullanarak 48 megapiksel kamera 12 megapiksel görüntüler üretirken, Samsung’un GW1 64 megapiksel sensörü size 16 megapiksel kullanılabilir çözünürlük sağlar. Aynı zamanda fiziksel olarak daha büyüktür, bu yüzden genel olarak daha fazla ışık yakalar.

Son derece parlak aydınlatma gibi bazı durumlarda 1: 1 64 megapiksel modunda çekim yapmak isteyebilirsiniz, ancak 16 megapiksel modu daha geniş ölçüde yararlı olacaktır. Realme, işlemin başka yerlerde oldukça ağır olmasına rağmen, çerçevenin belirli alanlarında gerçekten çok fazla ayrıntıyı çözen 64 megapiksel görüntüler sağladı.

Xiaomi redmi note 8 : ÖZELLİKLERİ

  • 6,5 inç 1080p ekran
  • 4,500mAh pil
  • 64 megapiksel birincil kamera
  • 8 megapiksel ultrawide ve 20 megapiksel selfie kamera
  • MediaTek’in 6 veya 8GB RAM ve 64 veya 128GB

Bu arada Pro olmayan Not 8’de 6,3 inç 1080p ekran, Snapdragon 665 işlemci, arkaya monte parmak izi sensörü ve 64 megapiksel sensörü 48 megapiksel parça için değiştiren dört kameralı bir kurulum var. Selfie kamera 13 megapiksel ve 18 W’a kadar şarj ile 4.000 mAh pil var. Genel olarak, Not 7 için oldukça mütevazı bir güncelleme.

Benzer Makaleler  Yeni Oyuncu Kasası 'Conquer 2'

Xiaomi ile ilgili bazı haberler

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/8/29/20838055/xiaomi-redmi-note-8-pro-announced-specs-price

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eglenceli Eglenceli
0
Eglenceli
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
İşte Bu İşte Bu
1
İşte Bu
Kaptain

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir